Kopiowanie treści zablokowane

Zastosowanie THC w niwelowaniu objawów zespołu stresu pourazowego

0

Co to jest syndrom stresu pourazowego (PTSD)?

Syndrom stresu pourazowego oznacza zaburzenie objawiające się silnymi lękami. Jest ono spowodowane zazwyczaj bardzo trudnymi, traumatycznymi wydarzeniami. Najczęściej zaburzenie to dotyka weteranów wojny oraz ofiary tortur, gwałtów lub innych strasznych przeżyć. Syndrom stresu pourazowego powszechnie dotyka również osoby, które bardzo silnie przeżywają utratę bliskiej osoby.

Jakie objawy posiada osoba z PTSD?

Osoba, która przeżywa silny stres pourazowy nie może normalnie funkcjonować, ponieważ wciąż wraca do traumatycznych wydarzeń na jawie lub we śnie. Do tego towarzyszą jej nieprzyjemne odczucia fizyczne polegające na odczuwaniu bezsenności, drażliwości, nadpobudliwości itd. Stres jest na tyle silny, że osoby dotknięte PTSD są zmuszone unikać wszelkich sytuacji, osób oraz miejsc, które przypominają im o tragicznych zdarzeniach.

Możliwości leczenia osób z PTSD

Do tej pory wciąż nie została opracowana idealna terapia dla osób zmagających się z syndromem stresu pourazowego. Lekarze najczęściej, aby złagodzić silne objawy, przepisują silnie uzależniające leki psychotropowe. To rozwiązanie często nie przynosi jednak rezultatu, a pacjent nie potrafi dojść do pełni zdrowia uzależniając się od przepisanych środków.

Jaki jest związek pomiędzy leczeniem PTSD oraz marihuaną?

Przeprowadzono do tej pory badania wskazują na duże możliwości marihuany w leczeniu osób dotkniętych PTSD. THC jest związkiem, który wykazuje szczególne właściwości do łagodzenia tych objawów.

 

 

Related Posts

© All Right Reserved